25. 4. 2009

Odjezd

Je sobota 25. dubna 2009 a autobus na již pravidelné lince Lutín - Wetzlar a zpět je připraven k odjezdu. Rodiče a přátelé se přišli rozloučit s 20 žáky a 3 pedagogy, kteří odjíždí na 14-denní výměnný pobyt na partnerské škole Werner von Siemens Schule Wetzlar.


Nastupovat prosím, dveře se zavírají!


Nálada před cestou je výborná.


Ředitel školy je decentně vyzván, aby pronesl několik vřelých slov na rozloučenou a nezdržoval odjezd.


Ještě kontrola pasů!


21:00 - odjezd


26. 4. 2009

Cesta do Německa


Po rozloučení s rodiči a ředitelem školy, jsme se vydali na náročnou cestu. Během noci se stalo několik zajímavých událostí, které ovlivnily náladu a zpříjemnily cestu. Ráno jsme dorazili do městečka Speyer, ve kterém jsme posnídali a posléze navštívili technické muzeum. Prohlídli jsme si ponorky, lodě a nejrůznější letadla z bezprostřední blízkosti a nafotili první snímky do fotoaparátů. Po příjezdu do Wetzlaru jsme se ubytovali a zahráli fotbal.


3D kino


Společné foto


Před jedním z mnoha exponátů


V proudovém motoru


DJH Wetzlar


27. 4. 2009

Den 2.


Náš druhý den začal prezentací naší včerejší práce co jsme již zvládli a co je ještě potřeba dodělat. Domluvili jsme se, co se bude dneska dělat na různých pracovištích CAD, CNC, dílna a dali jsme se do práce. Na dokumentaci jsme ještě dodělávali včerejší zápis a zaznamenávali dnešní události. CNC - naši žáci se zaučovali v programování a zkoušeli vlastní programování a k některým lepším se již dostaly výkresy bočnic z CAD a proto se pustili do tvoření programu. CAD - začátek výroby výkresu bočnic a později kapoty. Na DÍLNÁCH se pustili do vyřezávaní kostry tahače.


Společné zahájení


Pracovní porada týmu


To je náš letošní cíl


Oběd


Prohlídka města


28. 4. 2009

Den 3.


Náš třetí den začal prezentací včerejší práce, jak jsme pokročili, na čem je třeba ještě pokračovat. Domluvili jsme se, co se bude dneska dělat na různých pracovištích a dali jsme se do práce. Ta navazovala na předchozí 2 dny ve snaze postoupit zase o krok vpřed. Na všech pracovištích včetně dokumentace, se pilně pracovalo. Po pracovní době jsme vyrazili na prohlídku dolu Grube Fortuna a návštěvu obchodního domu Forum. Večer jsme zakončili mezinárodním utkáním s našimi Polskými spolubydlícími, které jsme těsně nezvládli, ale určitě dostaneme šanci na reparát ……..


Při práci


Prohlídka katakomb


29. 4. 2009

Den 4.


Dnešní den byl opět zahájen briefingem a následnými dotazy učitelů na naši česko - německou spolupráci. Dokumentace opět pracovala na zapisovaní dnů a focení všeho zajímavého. Skupina CNC  - někteří již pracovali dle výkresů a zbytek ještě stále procvičoval. Skupina CAD -  pokračovali ve vytváření výkresů a vytvoření celého modelu tahače. Skupina DÍLNY -  frézovali podvozek a vyvrtávali díry na osy kol. Později téhož dne jsme jeli do matematického muzea v Gießenu,  kde jsme zkoušeli různé matematicko-fyzikální  pokusy a den jsme zakončili bowlingem .


30. 4. 2009

Den 5.


Dnes jsme začali tradičně prezentací a pote jsme se rozešli na svá pracoviště. CNC dodělávali bočnice a někteří je již mají a dále programovali rytí nápisů. CAD dodělávali kabiny řidičů a poté je dávali na 3D tiskárně.DÍLNY dostali drobné součásti elektromotorků a sestavovali je. DOKUMENTACE úprava fotek a dodělávání textu. Po pracovní době následovalo shoppingováni ve Wetzlaru a poté již tradiční večerní fotbalek.


1. 5. 2009

Den 6.


V pátek ráno jsme se po snídani vydali na cestu do Kolína nad Rýnem. Po cestě, která trvala cca 2 hodiny, jsme byli ubytováni na hotelu. Odpoledne následovala procházka v centru města a rozchod s možností poznání nočního života ve městě. Večeři jsme měli zajištěnou na hotelu.


2. 5. 2009

Den 7.


2. května 2009 jsme navštívili zábavný park Phantasialand nedaleko Kolína. V této fantastické zemi je spousta vodních a horských drah, které zvedají adrenalin až do krajních mezí. Všechny dráhy byly vzhledově i tvarově zakomponovány do nádherného prostředí. Od afrických pouští až po strašidelné hrady. Park byl zaměřen na všechny věkové kategorie. Ty nejmenší zde potěšil určitě klasický kolotoč a nebo plovoucí leknín. Pro ty starší a otrlejší tu byly atrakce, při kterých se zvedal žaludek. Křik byl slyšet na metry daleko a žádný kus oblečení nezůstal suchý. Tyto dráhy nás lákaly nejvíce, a tak jsme se vydali je vyzkoušet jako první. Tou nejatraktivnější dráhou je určitě Černá mamba, proto jsme neváhali a vydali se ji vyzkoušet jako první. Paní učitelky se k nám přidaly.Tato dráha některé nadchnula natolik, že na ní jezdili i šestkrát. Další, dosti hrůzu nahánějící, byla dráha Colorado. Ve vagónu starého vláčku jsme se řítili zatáčkami, tmou i pod splavem. Tato dráha většinu odrovnala do té míry, že začali mít respekt před tím ostatním. Lítání na rotující lavici nahánělo hrůzu už na pohled. Našli se i tací, kteří navštívili tuto atrakci vícekrát a nelitovali. Byli spokojeni.

Všichni jsme byli rozpáleni na maximum, a tedy jsme se rozhodli zvlažit na lodičkách. Dva spády nás jen ovlažily a nebylo nutno se ani sušit v sušičce. Po kraťoučké přestávce na oběd jsme se vrhli do skupinového sjíždění divoké vody. Jízda v devíti na točící lodičce byla nezapomenutelná a trochu vlhčí oblečení nám nemohlo zážitek pokazit. Volný pád zlákal jen některé, ale ti tvrdí, že jsme o nic nepřišli. Návštěva 4-D kina byla velmi zpestřující. Na závěr jsme se s učitelkami rozhodli zopakovat jízdu na lodičkách. Teď jsme navštívili trasu, která byla delší, ale spád měla zákeřnější, a proto jsme my první i kroutili trička. Tento nezdar nás vůbec neodradil od poslední jízdy na divoké řece. Ta si pro nás připravila na závěr tolik šplouchnutí, že někteří jedinci museli v autobuse mokré oblečení sundat a jít i do hotelu omotaní pouze dekou.

Díky teplému počasí jsme naštěstí i my, promočení na kost, neonemocněli.


3. 5. 2009

Den 8.


Po snídani na hotelu jsme se sbalili a vydali se do města na prohlídku čokoládového muzea. Dva žáci a paní učitelka Scholzová se vydali na výstavu obrazů. Z muzea čokolády a výstavy jsme se přesunuli do Nymburku, kde jsme měli také možnost navštívit autosalon. Po těchto akcích jsme se vydali zpět na ubytovnu za Wetzlarem, kde jsme si znovu vybalili věci a připravovali se na další den plný práce.