INVEX Brno 2008

zpět

 

Žáci 1. ročníku MS a PT ze zúčastnili dne 8. 10. 2008 exkurze na INVEX v Brně zaměřenou na HW, SW a využití počítačové techniky v praxi.

Žáci i pedagogický dozor byli zklamáni úrovní, kterou letošní výstava měla. V porovnání s minulými lety byla třetinová účast firem zaměřených jak na HW tak i na SW. Velká část pavilonů byla uzavřena.Tudíž se všichni účastníci mačkali na menší ploše a mnohdy se nebylo možno dostat k vystaveným exponátům. Přesto si někteří žáci dokázali odnést nevšední zážitky a poznatky, jak dokazují jejich referáty na téma: „Co mne zaujalo (popř. se mi nelíbilo) na výstavě INVEX 2008“.

Pořadatelé sami zvažují, že od příštího roku již nebude INVEX pořádán.

Slováčková M.

Příspěvky žáků:

Fotoaparáty na INVEXu


V dnešní době se setkáváme s vyspělými a moderními trendy co se týká fotoaparátu. Před několika desetiletími byli fotoaparáty co se týká vzhledu a dovedností celkem na špatné úrovni. V dnešní  době se cena kvalita hodnotí. Například se dá pořídit fotoaparát za pár tisíc, ale dá se také sehnat i draž a profesionální fotoaparáty se pohybují cenově v desítkách tisíc. Samozřejmě musíme taky brát ohled na typ fotoaparátu. V dnešní době se nejčastěji prodávají fotoaparáty digitální, které využívají digitální přenos dat,které se zapisují většinou na pamětovou kartu. Existují různé druhy karet ( MikroSD, SD) a různé velikosti například 1G ale i 2G a větší. Já osobně dávám přednost paměťovým kartám s větší velikostí, protože na paměťové karty s menší velikostí se zaznamená míň fotek. Kvalita fotografie je taky důležitá proto když chceme fotit na nejlepší kvalitu tak potřebujeme hodně místa na kartě. Baterky se při nástupu digitalních foťáků používali klasické tužkové nabéjecí a teď se používají Li-on Baterie. Rozhodně před každým nákupem fotoaparátu se poraďte s odborníky ať vám poradí, nebo můžete zajet do Brna na INVEX, který tam bývá každý rok. Letošní rok byl podle všech propadák a spekuluje se že už příští rok výstav Invex nebude.


SanyoIDC-1000Z, jeden z modelů, využívajících QuickTime

Autor: Tadeáš Klec (MS 1. A)

 

Moderní trendy v ICT - fotoaparáty

V dnešní době se setkáváme s vyspělými a moderními trendy co se týká fotoaparátů. Před několika desetiletími byly fotoaparáty co se týká vzhledu a dovedností celkem na špatné úrovni. Černobíle fotografie byli poněkud neostré a nejasné. V dnešní  době se cena i kvalita a praktičnost hodnotí. Například se dá pořídit fotoaparát za dva tisíce ale dá se také sehnat i draž a profesionální fotoaparáty se pohybují cenově v desítkách tisíc až statisíc. Samozřejmě musíme taky brat ohled na typ fotoaparátu. V dnešní době se nejčastěji prodávají fotoaparáty digitální, které využívají digitální přenos dat,které se zapisují většinou na kartu kterou máte ve fotoaparátu. Existují různé druhy karet a také i různé velikosti například 250 MG, 1G ale i 2G a větší. Já osobně dávám přednost paměťovým kartám okolo těch 2G, protože menši paměť na kartě znamená míň fotek a popravdě komu by se líbilo kdyby se na kartu vešlo 100 fotek na nejhorší kvalitu. Kvalita fotografie je taky důležitá proto když chceme fotit na nejlepší kvalitu tak potřebujeme hodně místa na kartě. Já mám kartu s pamětí 2G na nejhorší kvalitu se mi tam vejde něco kolem 8000 fotek ale na tu nejlepší se mi tam vejde pouhopouhých 358 fotek. Rozhodně před každým nákupem fotoaparátu se poraďte s odborníky ať vám poradí, nebo můžete zajet do Brna na INVEX a tam se dozvíte víc i když prý ročník 2008 byl nejhorší jaký kdy mohl byt a pro návštěvníky tam toho moc k vidění nebylo. Spekuluje se ze každoroční výstava INVEX v Brně by prý příští rok vůbec nemusela být pořádána. Já osobně říkám když už se to všechno chystá a připravuje tak ať to za něco stojí a né jak letošní ročník 2008 který byl naprosto propadák. (Janošík Robert MS 1. A)