29. Společenský ples

zpět

 

Maturitní ples Sigmundovy střední školy strojírenské v Lutíně je tradičně plesem stužkovacím. Je pohyblivým svátkem školy, připadajícím na poslední únorový pátek. Pro studenty maturitních tříd je stužkovací ples radostným oddechnutím po šesti měsících zostřeného režimu, příznačného pro závěrečný rok jejich studia, zároveň však startovním výstřelem do posledního, nejnáročnějšího čtvrtletí bezprostředně předcházejícího maturitní zkoušce.

Letošní ples byl v pořadí devětadvacátým. Večerem v sále lutínského společenského domu provázeli Mgr. Katarína Janků a Mgr. Jiří Zdražil, k tanci hrála skupina Funny melody a DJ Saša Ferenc. Student třídy MS 4. A Marek Karafiát s partnerkou okouzlili hosty svým profesionálním předtančením ve dvou sériích klasických a latinskoamerických tanců.

Budoucí maturanti si tentokrát dali velice záležet na originalitě nástupu ke stužkování. Živelné tanečky studentů třídy MS 4. A, sofistikovaný pochod studentů MS 4. B a elegantní proplétání studentů PT 2. vzbudily zasloužený potlesk a nadšení všech přihlížejících příbuzných a přátel. O půlnoci byly vylosovány a rozdány ceny bohaté tomboly a všeobecné plesání trvalo až do časných hodin sobotního rána.

Pro studenty byla páteční noc i časem úvah a bilancování nad sklenkou lahodného moku, jak později napsal ve své úvaze jeden z nich:

„Uvědomujeme si, že něco krásného končí, naše bezstarostná léta strávená na střední škole. Léta plná mejdanů, úletů, někdy i revolty a podvůdků, ať už doma nebo ve škole. Někdy cítíme, že je v nás ještě kus dítěte, které se bojí zodpovědnosti za své jednání. Nic naplat, jsme dospělí, máme před sebou důležitý krok v životě, důležitou zkoušku.“

Všichni studentům přejeme, aby se jim maturitní zkouška povedla tak jako stužkování a aby si na příští, jubilejní ples školy přišli zatančit jako její úspěšní absolventi.


zahájení plesu


taneční nástup maturantů MS 4. A


slavnostní přípitek


maturanti MS 4. A


nastupuje MS 4. B


dekorování


MS 4. B


druhé předtančení


nastupuje třída PT 2.


stužkování


třída PT 2.